صاحبان وب سایت ها برای افزایش بازدید و کاربران وب سایت خود و در نهایت افزایش فروش خدمات و محصولات از راه های مختلفی برای تبلیغ استفاده می نمایند . این تبلیغات به دو دسته تبلیغات سنتی و اینترنتی تقسیم می شوند . یکی از برترین تبلیغات اینترنتی تبلیغات در گوگل یا گوگل ادورز است . در این مقاله به معرفی گوگل ادورز و مزایای آن می پردازیم .

گوگل ادورز چیست ؟

گوگل ادورز یکی از سرویس های تبلیغاتی شرکت گوگل است که به صاحبان وب سایت ها اجازه می هد تا برای رقابت تبلیغات خود را در گوگل انجام دهند . روش کار گوگل ادورز به این صورت است که شما برای یک عبارت یا کلمه کلیدی مشخصی یک جایگاه تبلیغ در گوگل ررا خریداری می نمایید و هزینه ای پرداخت می کنید و به ازای هر کلیک کاربر مبلغی از هزینه پرداختی شما کسر می شود . تبلیغات گوگل معمولا در قسمت بالای نتایج جستجوی گوگل نشان داده می شود و معمولا در کنار این لینک ها عبارت “Ad” یا “spnsorder links ” به چشم می خورد .

تبلیغات ادورز بزرگ ترین مبلغ در آمد گوگل می باشد و سالیانه بیش از ۹۵% از درآمد میلیاردی شرکت گوگل توسط ادورزها به دست می آید .

تبلیغات ادورز بسته به نوع رقابت کلمه کلیدی مورد نظر می تواند موثر باشد یا نباشد . اما این تبلیغات برای بیشر کسب و کارها موفق بوده است .

برای تبلیغ در گوگل ادورز ابتدا باید اکانت مورد نظر خود را بسازید و مواردی مانند موقعیت مکانی ، زمانی و نوع کمپپین خود را مشخص نمایید .

گوگل ادورز

گوگل ادورز

نحوه محاسیه هزینه هر تبلیغ در گوگل ادورز :

روش محاسبه هزینه هر کلیک به عوامل زیادی بستگی دارد . یکی از این عوامل که اهمیت بسیار بالایی دارد crt است . Crt نرخ کلیک به اززای هر سرچ است . مثلا اگر تعداد سرچ کلمه کلیدی طراحی سایت در اصفهان امروز ۱۰۰ نفر باشد و تعداد ۲۰ نفر بر تبلیغ شما کلیک نمایند crt شما ۲۰% است . هرچه crt بالاتر باشد هزینه نرخ کلیک پایین تر می آید .
شما در نوشتن متن محتوای صفحه مورد نظر نیز باید عوامل بهینه سازی از جمله تایتل ، رعایت چگالی و موجود بودن کلمات کلیدی را هم رعایت نمایید . اگر این موارد در صفحه مورد نظر رعایت نشود هزینه هر کلیک بالاتر می ورد .
سرعت لود صفحات یکی دیگر ازعواملی است که تاثیر بالایی دارد هرچه سرعت لود صفحات کم تر باشد هزینه هر کلیک بیش تر می شود . این عوامل برخی از عوامل تاثیر گذار در هزینه هر کلیک می باشد . عوامل بسیار زیاد دیگری هم وجود دارند که در این نرخ تاثیر گذار هستند .

گوگل ادورز

گوگل ادورز

مزایای تبلیغات در گوگل ادورز :

تبلیغات در گوگل ادورز مزایای بسیار زیادی دارد که در این بخش به اختصار به توضیح برخی از آن ها خواهیم پرداخت .

تبلیغات بر اساس کلمات کلیدی مربوط به خدمات و محصولات شما انجام می گردد و هدفمند می باشد . برای اطلاع بیشتر در مورد کلمات کلیدی مقاله انتخاب کلمه کلیدی مناسب در سئو سایت را بخوانید

نمایش تبلیغ بر اساس منطقه زمانی و جغرافیایی مشخص

دسترسی بسسیار سریع برای کاربران

به دلیل این که شما به ازای هر مشتری جدید و هر کلیک فقط هزینه پرداخت می کنید بسیار مقرون و به صرفه تر از دیگر روش ها می باشد .