زمانی که الگوریتم های گوگل تشخیص بدهند که شما برای رسیدن به رتبه های بالا در گوگل از روش های غیر قانونی استفاده کرده اید سایت شما رتبه خود را از دست داده و در وب مستر به شما اطلاع داده می شود که به چه دلیل بوده است که به اصطلاح می گوییم پنالتی گوگل اتفاق افتاده است .

پنالتی گوگل چیست ؟

پنالتی گوگل یعنی جریمه شدن سایت شما توسط گوگل می باشد که این جریمه می تواند شامل حذف کامل سایت از نتایج جستجو ، حذف یک کمله کلیدی و خاص از جستجو و یا حذف یک صفحه مشخص از سایت شود .

خرید بک لینک ،تولید اسپم یا هرزنامه در سایت، سایت آلوده به ویروس ،سوء استفاده از محصولات گوگل درسایت ،نقض قوانین مالکیت ،انتشار یا سرقت اطلاعات شخصی کاربران ،شبیه‌سازی سایت‌های معتبر برای فریب مخاطبان و …. باعث پنالتی شدن یک سایت می شوند .

الگوریتم های گوگل اگرتشخیص دهند که شما از روش های غیر قانونی مانند روش هایی که در بالا گفته شد استفاده می کنید شما را جریمه می کنند .یکی از راه های جلوگیری از پنالتی شدن رعایت قوانین گوگل می باشد . در زیر ابتدا شما را با روش پنالتی برخی از الگوریتم های گوگل آشنا کرده و سپس راه های پیشگیری و مهار پنالتی را توضیح می دهیم .

پنالتی گوگل چیست ؟

الگوریتم گوگل پاندا :

الگوریتم پاندا محتوای سایت شما را بررسی می کند . این بررسی شامل بررسی تعداد کلمه ها ، کپی نبوده محتوا ، بررسی h ها و بررسی نسبت کلمه به تگ های html می باشد . اگر شما موارد بالا را رعایت کنید از نظر الگوریتم پاندا مشکلی وجود نخواهد داشت در غیر این صورت ممکن است دچار پنالتی شوید .

الگوریتم گوگل پنگوئن :

مسئولیت این الگوریتم شناسایی لینک های ورودی و خروجی به یک سایت می باشد . اگر این تعداد از حد مجاز بیشتر باشد شما با پنالتی گوگل روبه رو می شوید .

الگوریتم مرغ مگس خوار :

این الگوریتم به بررسی بین محتوا و کلمات کلیدی می پردازد . اولین کلمه کلیدی را به عنوان کلمه کلیدی اصلی در نظر گرفته و تعداد آن را در متن می شمارد . این الگوریتم بر روی تعداد کلمات کلیدی حساس است . اگر تعداد این کلمات از حد مجاز کم تر یا بیش تر باشد دچار اسپم می شود .

پنالتی گوگل چیست ؟

چگونه پنالتی گوگل را تشخص دهیم ؟

حذف شدن سایت از نتایج جستجو گوگل همیشه به معنای پنالتی شدن آن نیست . یکی از راه هایی که به شما برای تشخیص پنالتی کمک می کند استفاده از سایت وب مستر می باشد . این سایت اطلاعات بسیار مفیدی از وب سایت شما را در اختیارتان قرار می دهد و اگر سایت شما پنالتی شده باشد به راحتی برای شما مشخص می نماید . روش کار برای تشخیص پنالتی دامنه سایت شما به این صورت است که ابتدا سایت خود را در گوگل وب مستر ثبت نمایید سپس از پنل سمت چپ کلیک روی گزینه search traffic و سپس انتخاب manual action اگر در این قسمت پیامی مبنی بر اسپم بودن سایت دریافت کرده اید، سایت شما اسپم تشخیص داده شده است.

چگونه سایت خود را از پنالتی خارج کنیم ؟

برای خارج کردن سایت خود از پنالتی باید تمام مواردی که باعث اسپم شدن وب سایت شما شده اند را از بین ببرید . برای مثال:

اگر از محتوای کپی استفاده کرده اید این محتوا را حذف کنید .

چگالی کلمات کلیدی را رعایت نمایید .

بک لینک ها اسپم را شناسایی و به عنوان لینک ها ی بدون تاثیر به گوگل معرفی نمایید . این بک لینک ها ممکن است توسط خود شما و یا رقیبتان برای شکست شما ایجاد شده باشد .