نقش سئو کار چیست ؟

در ابتدا اول باید در این مقاله سئو کار را معرفی کرد ، سئو کار به افرادی گفته می شود که بعد از طراحی سایت کارفرما کار اجرایش را آغاز میکند . در اصل ایده آل این است که قبل از طراحی گرافیک وب سایت ، سئو کار با طراح و کارفرما جلسه داشته باشند و با توجه به برنامه های کارفرما و راهنمایی های سئو کار گرافیک سایت طراحی شود که این جلسه در آینده برای کل تیم مفید خواهد بود . سئو کار نقش ویژه ای در موفقیت وب سایت دارد و اگر کوچکترین اشتباه یا بی تجربگی کند به از دست دادن کل سایت شاید ختم شود و نهایت باعث پنالتی گوگل می  شود .که کل مجموعه زیر سوال خواهد رفت و سرمایه گذاری که کارفرما انجام داده بود از دست خواهد رفت . در نتیجه سئو کار باید تجربه کافی داشته باشد ، دانش خوب داشته باشد و مهم تر از همه جز افراد بروز باشد و با آخرین آپدیت های گوگل و موتور های جستجو دیگه در ارتباط باشد . از این مرحله به بعد به بحث اصلی سئو کار های مختلف می پردازیم که سه نوع سئو کار داریم که در موردشون صحبت میکنیم . در اصل سئو کار نباید فقط به فکر بحث مالی این پروژه باشد و فقط ذهنش این باشد که وب سایت را طبق قرار داد به صفحه اول انتقال دهد ، باید طبق اصول و منطق پارامتر های تعریف شده این کار را انجام دهد و این موضوعات سئو کار های مختلف را از هم جدا میکند و اگر کسی سئو کار خوب و با تجربه ای باشد و اصول را هم رعایت کند میتواند درآمد خوبی کسب کند و در عمل وقت بیشتری را برای سئو سایت بگذارد . د ر ادامه به توصیف سئو کار های مختلفی می پردازیم .

سئو کلاه سیاه

گوگل برای بهینه سازی وب سایت ها ۲۰۰ پارامتر را طبق صحبتهای مختلف بیان کرده است که سئو کاران باید اصول این کار را پیش ببرند . سئو یک وب سایت عملیات زمان گیر و تقریبا عملیاتی هست که دیر جواب میدهد و اینطور نیست که چند روزه سایت شما بعد از سئو شدن به صفحات اول گوگل بیاید . از این رو باید کارها و پارامتر های تعریف شده برای سئو با نظم و داشتن صبر خاصی انجام شود . سئو کلاه سیاه یا سئو کار کلاه سیاه عملا بیشتر پارامترهای گوگل را طبق اصول انجام نمی دهد و الگوریتم های گوگل را دور می زند . این کارهای سئو سیاه به منظور سریع رسیدن به هدف مورد نظرشون هست و میخواهند بدون گذاشتن وقت زیاد سایت را سئو کنند ولی خارج اصول گوگل که ممکنه حتی خیلی وقت ها هم سایت در جایگاه خوبی در گوگل قرار گرفته اند ولی به مرور زمان با توجه به بروز شدن الگوریت های گوگل ، ربات ها سئو کلاه سیاه را متوجه میشدند و در مرحله اول اسپم و اخطار و در مراحل بعدی سایت را پنالتی میکنند . شاید شما در جریان اطلاعات ارائه شده توسط سئو کار نباشید ولی کارفرما نباید جز اهدافش این باشد که سریع به جایگاه خوبی برسد و در صورت انجام این کار کارفرما و سئو کار ریسک به شدت زیادی را انجام میدهند و شاید به از دست دادن کل سایت و دامین بیانجامد .
سئو کلاه سیاه معمولا پارامتر های تعریف شده برای سئو را به شدت زیاد و بصورت نامعقول انجام می دهد مثلا:

کلمات کلیدی :

جز اولین و مهترین بحث های سئو کلمات کلیدی هستند که باید با توجه به متن و در اصل با توجه به چگالی متن های کل صفحه نوشته شده باشد ولی سئو کلاه سیاه از کلمات کلیدی به شدت استفاده میکند و در اصل برای مخاطب محتوا یا مقاله را ایجاد نکرده است فقط برای فریب دادن گوگل این محتوا را ایجاد کرده است که این جز یکی از نکات منفی سئو کلا سیاه است . برای اطلاعات بیشتر در مورد کلمات کلیدی مقاله انتخاب کلمات کلیدی مناسب را مطالعه کنید .

نکته : گوگل در بسیاری از مطالب عنوان کرده است که شما برای مخاطب باید محتوا گذاری کنید و نکاتی را بنویسید که کاربر با ورود به سایت شما استفاده کند ، و با اطلاعات تبلیغاتی و کلمات کلیدی زیاد مواجه نشود .

لینک های غیر معتبر یا خرید بک لینک :

گوگل بارها عنوان کرده است که با خرید و فروش بک لینک مخالف است و در صورت متوجه شدن خرید و فروش لینک ، سایت های مورد نظر را جریمه میکند و در نهایت اسپم میکند .در واقع گوگل بک لینک را این طور مشخص کرده است که شما باید سایت قوی باشید و مطالب و محتواهای شما برای مخاطب هایتان مفید باشد و با توجه به این سایت پر بازدید و مفید سایت های دیگه لینک سایت شما را در سایت های خودشان قرار دهند و این در اصل بک لینک واقعی و از نظر گوگل این لینک معتبر می باشد . پیشنهاد می کنیم مقاله بک لینک چیست را بخوانید .

محتویات و یا لینک های مخفی و پنهان

این مورد هم گوگل بارها عنوان کرده نباید متن هایی داشته باشید که مشخص نیست و یا لینک های ایجاد کرده باشید که رنگ لینک مشخص نباشد و پنهان باشد .

محتوا گذاری اطلاعات غیر مفید

سئو کلاه سیاه ها برای اینکه سریع سایت را به درجات خوب در گوگل برساند محتوای غیر مفیدی تولید میکنند و در سایت قرار می دهند که اینکار به شدت کاربر ها را اذیت میکند . چون این سایت ها از سمت گوگل کاربر جذب میکنند برای اینکه اعتبار گوگل کم نشود ، الگوریتم هایی ایجاد کردند که بر کیفیت مطالب و محتوا ها نظارت دارد و در صورت محتوای فیک وب سایت را با جریمه روبرو می کند .

سئو کلاه سفید :

در اصل به سئو کاری که طبق اصول ها ی تعریف شده عمل کند و پارامتر های گوگل را رعایت کند و مطالب مفیدی برای کاربر ها فراهم کند به طوری که از سایت های معتبر لینک بگیرد و امتیاز کسب کند و اعتبار بگیرد سئو کلا سفید میگویند .
سئو کلاه سفید اصول کد نویسی را رعایت میکند و از تگ گذاری همه چیز را طبق آموزش هایی که دادیم عمل میکند ، محتویات با کیفیت ایجاد می کند ، از لحاظ لینک گذاری و ساخت لینک اصول را رعایت میکند .

سئو کلاه خاکستری :

در اصل به افرادی که تمام پارامتر ها را طبق اصول مطرح شده انجام میدهند ولی در بعضی پارامتر ها از سئوکلاه سیاه استفاده میکنند سئو کلاه سیاه گفته می شود . در اصل بیشتر موارد مربوط میشود به لینک های خارجی و بک لینک ها . در اصل کلاه سیاه ها به شدت بک لینک میگیرند ولی کلاه خاکستری ها (بیشتر سئو کار ها) کم کم بک لینک میگیرند بصورتی که گوگل متوجه نشود . در اصل سئو کلاه خاکستری ها به کلاه سفید ها نزدیکتر هستند ولی مرز بین هر دو هستند .

در این مقاله ما سعی کردیم که به معرفی سئو کلاه سیاه و کلاه سفید و تکنیک ها و روش های آن ها بپردازیم و شما را با نکاتم هم آن آشنا کنیم .