چرا سئو سایت مهم است

همانطور که به احتمال زیاد شما در جریان هستید سئو یک پروسه کاری است که  این پروسه می تواند برای شما درآینده درآمد زا و سود آور باشد  شما اگر روی این  مبحث تمرکز کنید میتوانید وب سایت های خود را از صفحات ۲۰ یا حتی بیشتر گوگل به صفحه اول انتقال دهید . هدف ما این است  که با تکنیک هایی که به شما آموزش میدهیم بتوانید کمک کنید به مشتریان تان تا  بتوانند حجم بیشتر بازار را بر عهده بگیرند . شاید حتی خود شما میخواهید به عنوان کسی که به تنهایی میخواهد وب سایت را طراحی و سئو کند یا تیمی را ایجاد کردید که هم وب سایت خودتان یا وب سایت مشتریانتان را بهینه کند تا بتوانید سایت مورد نظر خودتون را از بین هزاران وب سایت یا میلیون ها سایت در صفحه اول قرار دهید . شما حتما می دانید که افراد موقعی که جستجو یا سرچ میکنند به همان صفحه اول گوگل توجه میکنند و چند تا لینک صفحه اول را کلیک میکنند و درصد اینکه به صفحات بعدی بروند خیلی کم است البته افرادی هم هستند که تا چند صفحه گوگل را بررسی میکنند تا بتوانند نتیجه بهتری بگیرند ولی آمار، این افراد را خیلی کم نشان میدهد واکثرا همان صفحه اول را کلیک میکنند و از گوگل خارج می شوند . این آمار حتی نشان میدهد که بالای ۹۰ درصد ۳ یا ۴ تا لینک اول را کلیک میکنند و خارج می شوند و این تحقیقات به شما نشان می دهد که چقدر سئو خوب یک وب سایت میتواند اهمیت ویژه ای داشته باشد .

بعضی از افراد فکر میکنند که وب سایتشان باید از لحاظ گرافیک ظاهر زیبایی  داشته باشد و هزینه های مختلفی را در این زمینه انجام می دهند . آنها فکر می کنند که  حتما موفق می شوند و کاربران زیادی سایت آنها را میبینند و  می توانند فروش خوبی هم داشته باشند ولی به این راحتی نیست که سریع یک سایت دیده شود . شما باید دنبال افرادی باشید که دنبال خدمات شما هستند و و بازار هدف خود را پیدا کنید و در مرحله بعد کار سئو را با توجه به خدمات و اهداف خود دنبال کنید تا بتوانید بعد از چند مدت که سئو سایت را انجام دادید کاربران به سایت شما رجوع کنند و آن موقع هست که گرافیک سایت شما آن افراد را جذب شما خواهد کرد و اسم دامین وب سایت شما در ذهن مخاطب های شما ذخیره خواهد شد . شما میدانید که وقتی نفری کلمه ای را در گوگل جستجو میکند حتما دنبال اون محصول یا خدمات هست و نسبت به تبلیغات سنتی سئو میتواند بهترین راه باشد . حالا شما میتوانید این راه را برای سایت خودتان انجام دهید یا به عنوان یک بیزینس برای خود انتخاب کنید و برای پروژه های مشتریانتان انجام دهید و سود خوبی از این راه داشته باشید که البته یک شغل کاملا تخصصی است که هدف ما این هست که شما کاملا این فیلد را یاد بگیرید و شما را به عنوان یک متخصص آموزش دهیم .  در این مقاله به بررسی مبحث سئو  و اهمیت سئو در طراحی سایت  می پردازیم  و  در مقالات بعدی  با شما در مورد انواع سئو  و عوامل موثر در افزایش سئو سایت صحبت خواهیم کرد .

پیش نیاز هایی که شما باید بدانید :

شما لازم است مواردی را بدانید مثل طراحی قالب و کار کردن با HTML و CSS و موارد مرتبط به اینها .در اصل یک سئو کار باید بداند یک تگ کجا قرار بگیرد و به چه صورت نوشته می شود و بتوانید ویرایش کنید و خصوصیات و مشخصات تگ ها ی مورد نظرتون را تغییر بدهید .

سئو سایت شامل چه مواردی است :

کلمات کلیدی
سئو داخلی سایت
سئو خارجی سایت
ابزار های سئو وب سایت
الگوریتم های سئو

کلمات کلیدی سایت

انتخاب کلمه کلیدی شاید در مرحله اول آسان به نظر برسد ولی اینطور که شما شما فکر میکنید نیست . تیم های مختلفی کار سئو را انجام میدهند ولی اگر مشاوره خوبی به کارفرما ندهید یا حتی برای سایت خودتان تحقیق خوبی برای کلمات کلیدی نکنید آن هدف مورد نظر شما که فروش بیشتر وب سایت خودتان یا کارفرمایتان است محقق نمی شود .
هدف اصلی سئو یا بهینه سازی سایت ترافیک بیشتر می باشد یعنی بتوانید از تعداد بازدید کنندگانی که شما در حال حاضر دارید حداقل ۱۰۰ درصد و یا بیشتر بازدیدکننده به سایت اضافه کنید که در نهایت این امر به فروش بیشتر سایت کمک خواهد کرد البته این نکته را هم باید بدانید که همیشه ترافیک بیشتر به فروش ختم نخواهد شد و در حال حاضر وب سایت هایی داریم که ترافیک بسیار بالایی دارند ولی به فروش بیشتر سایت شان تبدیل نشده است . این نتیجه برای کارفرما جواب قانع کننده ای نخواهد بود و کارفرما نرخ تبدیل به فروش برای آن مهم خواهد بود و به روایتی دیگر خروجی کار برای آن مهم خواهد بود پس در نتیجه باید کلمات کلیدی درست را انتخاب کنید و با توجه به ابزار ها و آمار ها به کارفرما اطلاعات درست بدهید تا نتیجه خوب گرفته شود در اصل شما در مرحله اول باید نقش مشاوره سئو را خوب ایفا کنید . ما در مقاله انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای سایت به طور کامل به چگونگی انتخاب و بررسی کلمات کلیدی پرداخیتم .

سئو داخلی سایت

ما باید داخل سایت را سئو کنیم و در اصل معماری سایت را باتوجه به اصول سئو قرار دهیم مثل قرار دادن تگ ها ، خصوصیات ویژه ای به تگ ها باید داده شود ، محتوا باید کنترل شود و درکل باید کاری کنیم که موتور های جستجو صفحات را ایندکس کنند یا ذخیره کنند تا در نهایت بتوانند به مشتری ها پیشنهاد دهند . باید صفحات شما متمایز باشد با دیگران صفحات مثل لود سایت ، تگ ها ، لینک ها و حجم کلمات کلیدی و آدرس های صفحات و…. خیلی موارددیگر که باید مدیریت کرد .

سئو خارجی

در این قسمت باید روی سئو خارجی سایت تمرکز کنیم باید ببینیم چقدر لینک داریم چقدر لینگ بیلدینگ باید انجام دهم ، باید ببینم ترافیک سایت به چه شکل است اگر کم هست از روش های افزایش ترافیک رایگان یا پولی استفاده کنم ، باید ببینم ربات ها به چه شکل با سایت برخورد کرده ام ، باید بررسی کرد داخل سند باکس گوگل قرار نگیرد و قرار نگرفته باشد و……

ابزارهای سئو سایت

تو این مرحله باید ابزار هایی را آموزش ببینید تا گزارش هایی را دریافت کنید تا سایت خودتان یا سایت ها ی مشتریانتان را بررسی کنید ببینید کارهایی را که روی وب سایت مورد نظر انجام دادید موثر بوده است یا نه یا باید چه تغییراتی روی آنها انجام دهید . بعضی از این ابزار ها رایگان هستند و بعضی پولی که باید هزینه کنید تا نتایج بهتری دریافت کنید .

الگوریتم های سئو

در فواصل مختلف گوگل به معرفی الگوریتم های گوگل می پردازد یا آن ها را بروز میکند که شما باید به بررسی انها بپردازید که اگر رعایت نشود شما در سند باکس گوگل قرار میگیرید و از آن خارج شدن هم کار بسیار مشکلی هست. الگوریتم هایی مثل پاندا و پنگوین