بدون شک شما به عنوان یک کاربر به دنبال ای هستید که بدانید چه عواملی در رتبه وب سایت شما در گوگل اهمیت دارد . در رتبه یک سایت علاوه بر عوامل داخلی مانند محتوا عوامل دیگری مانند بک لینک ها هم تاثیر دارند . ما در این مقاله عوامل موثر بر سئو سایت را بررسی خواهیم کرد . قبل از آن پیشنهاد میکنیم مقاله سئو چیست را بخوانید .

محتوا :

یکی از تاثیر گذارترین عوامل برای سئو یک سایت محتوا است . بارها گفته ایم که محتوا پادشاه است . اما محتوای تولید شده باید با کیفیت باشد و تمام عواملی مانند کلمات کلیدی ، تگ ها ، alt تصاویر و … در محتوا رعایت شود . مهم ترین نکته در تولید محتوا عدم تکرار و کپی برداری می باشد . همانطور که در مقاله پنالتی گوگل گفتیم الگوریت پاندا در گوگل محتوا را بررسی میک ند و اگر محتوا مناسب نباشد ممکن است حتی باعث پنالت شدن شود .

بک لینک ها :

همانوطور که در مقاله بک لینک چیست گفتیم بک لینک ها تاثیر بسیار زیادی در نتایج یک وب سایت دارند . در استفاده از بک لینک ها از دامنه های متفاوت استفاده کنید . دامنه های متفاوت تاثیر بسیار زیادی در جایگاه سایت شما خواهند داشت . هر چه تعداد دامنه های بیشتری استفاده شود گوگل به دلیل اینکه تعداد سایت ها بیشتری شما را تایید می کنند به شما بیشتر توجه می کند .

عوامل تاثیر گذار در سئو

انتخاب نام دامنه :

اعتبار نام دامنه شما اهمیت بسیار زیادی در سئو وب سایت شما دارد . یکی از مهم ترین عواملی که گوگل اعلام کرده است بر اعتبار یک دامنه اهمیت دارد سن دامنه است . چرا که دامنه هایی که محتوایی با کیفیت تولید می کنند سن بیشتری دارند . هرچه قدر عمر یک دامنه بیشتر باشد یعنی اعتماد موتورهای جستجو را به خود جلب کرده است . در انتخاب نام دامنه هم حساسیت نشان دهید چرا که اگر نام دامنه متناسب با هدف فعالیت شما باشد کاربران بیش تری را به سمت سایت شما سوق می هد .

نقشه سایت :

نقشه سایت یک فایل xml است که آدرس تمام صفحات سایت شما در آن قرار گرفته است . نقشه سایت یکی از مهم ترین فاکتور ها برای سئو سایت است . با داشتن نقشه سایت به موتورهای جستجو اعلام می کنید که چه صفحاتی با چه آدرس هایی درون سایت شما قراردارد . داشتن نقشه سایت موتورهای جستجو را با سرعت بیشتری از تغییرات سایت شما آگاه میکند

شبکه های اجتماعی :

یکی از راه هایی که میتواند به طور غیر مستقیم باعث افزایش رتبه وب سایت شما شود تبلیغ در شبکه های اجتماعی است . شبکه های اجتماعی مکان مناسبی برای معرفی وب سایت شما هستند . شما میتوانید لینک صفحات خود را درون تبلیغات خود در شبک های اجتماعی قراردهید و از این طریق آن ها را به سمت سایت خود بکشانید و ترافیک سایت خود را بالا ببرید .

همچین می توانید در شبکه های اجتماعی محصولات و فعالیت های خود را معرفی نمایید .