هاست مناسب میتواند کیفیت سایت را بالا نگه دارد در بیشتر مواقع اگر سایت شما از هاست خوبی برخوردار نباشد کاربران شما را از دست خواهد داد و شاید محتوای خوب و با ارزش بدلیل هاست نا مناسب دیده نشود و به تدریج شما کاربران خود را از دست خواهید داد . این پارامتر ، جز کم شدن های خاموش کاربران های شما خواهد بود . به دلیل اینکه کاربران زیادی از هاست شما شاکی میشوند و ولی تعداد نفرات کمی به شما گزارش می دهند و در نتیجه بیشتر کاربران بعد از یک بار بازدید دیگر به سایت شما مراجعه نمیکنند . در این مقاله به بررسی تاثیر هاست بر سئو سایت خواهیم پرداخت .

تاثیر هاست بر سئو

تاثیر هاست بر سئو

تاثیر سیستم عامل هاست بر سئو

دو نوع سیستم عامل هاست وجود دارد :

هاست های لینوکس ، هاست های ویندوزی

به طور کلی سایت ها و کدهایی که با php. نوشته شده باید بروی هاست لینوکس آپلود شود .سایت هایی که کد ها با asp نوشته می شود باید بروی هاست ویندوزی آپلود شود .سایت های مدیریت محتوا مثل وردپرس اصولا باید بروی لینوکس انجام شود ولی با اضافه کردن برنامه خاصی میتوان ، مدیریت محتوا را در این هاست ها هم آپلود کرد.

ویژگی های هاست مناسب برای سئو سایت

آپ تایم (UPtime) هاست
سرعت هاست
اسپم بودن هاست

(UPtime) آپ تایم هاست :

اگر هاست شما پایداری مناسب نداشته باشد کاربران دسترسی مناسبی به سایت شما نخواهند داشت و این سایت در بیشتر مواقع دردسترس نخواهند داشت . این مورد میتواند مهمترین قسمت سئو در بحث هاست باشد به دلیل اینکه ربات های گوگل جهت بررسی پارامتر های مختلف به سایت شما رجوع می کنند و اگر سایت در دسترس نباشد سایت پیام هایی را به شما در وب مستر ارائه می دهد که هاست سایت شما در دسترس نبوده است . برای آشنایی بیشتر با عوامل موثر بر سئو مقاله عوامل موثر در سئو سایت را بخوانید .

سرعت هاست :

سرعت هاست بر روی لود شدن سایت شما تاثیر میگذارد که یکی از پارمتر های سئو محسوب میشود ولی از دید کاربر با توجه به آمار ها کاربر ۳ ثانیه صبر میکند تا سایت لود شود اگر در این فاصله سایت کامل لود نشود کاربر سایت را ترک خواهد کرد و نرخ پرش شما زیاد خواهد شد که این مورد اعتبار منفی برای سایت شما محسوب خواهد شد .

تاثیر هاست بر سئو

تاثیر هاست بر سئو

اسپم هاست :

اسپم نوعی هرزنامه است ، پیامی است که بدون درخواست شما برای گیرنده ارسال می شود و می تواند تاثیر بسیاری بر روی هاست شما داشته باشد . کندشدن سرعت سرور ، ثبت آی پی سرور در بلک لیست ها ، ارسال نشدن ایمیل های سرور به مقصد ، اشغال صف بسیار بالایی از سرور برای پیام های ارسالی برگشت داده شده علائمی از وجود spam در سرور شما می باشد . شما باید برای رفع این اسپم ها اقدامات لازم را انجام دهید . در مقالات بعدی به بررسی روش های رفع اسپم خواهیم پرداخت .

در این مقاله به بررسی تاثیر هاست بر سئو و و مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر هاست پرداخیتم . امید واریم که با خواندن این مقاله بتوانید برخی از ایرادات احتمالی مربوط به سایت خود را برطرف نمایید و باعث ماندگاری بیشتر کاربر در وب سایت خود و در نتیجه بالارفتن رتبه وب سایت خود شوید .