پیج آتوریتی و دامین آتوریتی ابزارهایی هستند که توسط شرکت MOZ که یکی از برترین شرکت ها در زمینه سئو سایت است برای سنجش در رتبه بندی سئو سایت ایجاد شده است . پیج آتوریتی و دامین آتوریتی اعدادی بین صفر تا صد را به شمان مایش می دهند . الگوریتم این اعداد به صورت تصاعدی عمل می کند . یعنی رسیدن بع عددی بین ۲۰ تا ۳۰ بسیار آسان تر از رسیدن به بازه بین ۳۰ تا ۴۰ است . . دامین آتوریتی رتبه و اعتبار کل دامنه شما را مشخص می کند . هرچه این عدد به عدد ۱۰۰ نزدیک تر باشد اعتبار سایت شما بالاتر است . بازده های عددی مختلفی برای این اعداد در نظر گرفته شده است اما به طور کلی می توان به این صورت بیان کرد که اگر بازده عددی دامین آتوریتی سایت شما بین ۰ تا ۲۰ باشد نشان دهنده یک سایت تازه تاسیس است و اگراین عدد بین ۳۰ تا ۴۰ باشد یعنی برروی سئو سایت کار شده است و سایت شما در جایگاه سایت های معمولی است . در ایران خواست بیشتر مدیران سایت ها رسیدن به بازده ۵۰ تا ۷۰ است و کم تر سایتی در ایران وجود دارد که به این جایگاه رسیده باشد . رسیدن به عدد ۱۰۰ بسیار سخت و رویائی است و فقط وب سایت هایی با کاربران بسیار بالا می توانند به این بازه دست پیدا کنند . سایت هایی مانند گوگل و ویکی پدیا به این عدد دست یافته اند .

دامین آتوریتی را DA نمایش می دهند .

دامین آتوریتی چیست ؟

دامین آتوریتی چیست ؟

پیج آتوریتی معمولا از دامین آتوریتی مقدار بیش تری را نمایش می دهد و برای اعتبار صفحات مختلف وب سایت را نمایش می دهد . پیج آتوریتی صفحه اول وب سایت معمولا از صفحات دیگر سایت بیش تر است . پیج آتوریتی نیز عددی بین صفر تا ۱۰۰ را به شما نمایش می دهد . پیچ آتوریتی صفحات تازه ایجاد شده معمولا ۰ یا ۱ را به شما نمایش می دهد . پیج آتوریتی را PA نمایش می دهند . پیج آتورینی و دامین آتوریتی می تواند برهم تاثیر بگذارند ، یک پیج آتوریتی بالا می تواند دامین آتوریتی سایت شما را بالا ببرد و برعکس .

برای به دست آوردن آتوریتی سایت می توانید به لینک moz open site explore مراجعه نمایید و آدرس صفحه مورد نظر خود را در ان بزنید و رتبه دامنه یا صفحه مورد نظر خود را پیدا کنید .

عوامل موثر در آتوریتی وب سایت :

عوامل بسیاری می تواند در آتوریتی سایت شما تاثیر بگذارد ما در این مقاله برای شما به طور کلی چند معیار مهم که در اتوریتی سایت اهمیت دارد را بررسی می کنیم .

دامین آتوریتی چیست ؟

دامین آتوریتی چیست ؟

محتوا سایت :

محتوا سایت یک پادشاه است و اهمیت بسیار بالایی دارد و فاکتور بسیار مهمی در سئو سایت به شمار می رود . محتوا خوب باعث جذب کاربر و ماندگاری بیشتر کاربر در وب سایت شما می شود و باعث بالا رفتن رتبه وب سایت و سئو سایت شما می شود .

سئو سایت :

سئو سایت تاثیر زیادی برا افزایش رتبه وب سایت در گوگل و همچنین افزایش اعتبار سایت شما در دامین آتوریتی و پیج آتوریتی دارد . مقاله سئو چیست را بخوانید .

انتشار محتوا در شبکه های اجتماعی :

همانطور که گوگل از میزان انتشار یک محتوا در شبکه های اجتماعی متوجه میزان محبوبیت آن محتوا می شود و رتبه صفحه و دامنه مورد نظر شما را در گوگل افزایش می دهد moz نیز از این روش برای افایش اعتبار دامنه و صفحه استفاده می کند .

بک لینک ها :

این معیار می تواند لینک هایی که به دامنه شما داده شده است را مورد بررسی قرار دهد . در این جا هم تعداد صفحاتی که به سایت شما لینک داده شده است اهمیت دارد و هم تعداد دامنه ها . عواملی مانند تعداد دامنه هایی که لینک داده می شود ، تعداد صفحات از دامنه های لینک داده شده و حتی آتوریتی صفحات و دامنه های لینک داده شده می تواند در آتوریتی صفحات و دامنه سایت شما تاثیر بگذارد. در مقاله بک لینک چیست به صورت کامل این مطلب را بررسی کردیم .