یکی از فاکتورهایی که در نتایج وب سایت برای موتورهای جستجو تاثیر دارد بک لینک هااست . ما در این مقاله شما را با بک لینک ها و مزایا و معایب آن ها آشنا میکنیم . اما قبل از هر چیز لازم است این نکته را بدانید که بالارفتن تعداد این لین ها به معنی بالا رفتن جایگاه و ارزش یک سایت نیست و در بعضی مواقع همین لینک ها باعث افت جایگاه وب سایت شما می شود . مقاله عوامل موثر بر سئو سایت را بخوانید .

بک لینک چیست ؟

بک لینک چیست ؟

یعنی لینک خروجی از صفحه ای به صفحه ای دیگر . این کار از نظر سئو اهمیت فراونی دارد . بک لینک ها علاوه بر این که موجب شناساندن سایت شما به کاربر می شود موجب شناسایی بهتر سایت شما توسط موتورهای جستجو نیز می گردد .
گوگل سایت های جدید که در وب سایت های دیگر لینک می شوند را شناسایی میکند و به آن ها اعتبار می بخشد . هر چه قدر اعتبار سایت مبدا نزد گوگل بیشتر باشد اعتبار وب سایت شما نیز بیشتر می شود و برعکس اگر وب سایت مبدا جز وب سایت های اسپم باشد احتمال اسپم شدن وب سایت شما نیز بالا می رود . برای اطلاع بیشتر در این مورد پیشنهاد می کنیم مقاله پنالتی گوگل چیست را بخوانید .

بک لینک ها چه تاثیری در سئو سایت دارند ؟

بک لینک ها از نظر تعداد و کیفیت مورد ارزیابی قرار می گیرند . هرچه تعداد آن ها بیشتر باشد امتیاز دریافتی سایت بیشتر می شود . اما این نکته را در نظر بگییرید که کیفیت گذاشتن یک بک لیست سایت دولتی یا سایتی که در رتبه بالایی از گوگل قرار دارد از گذاشتن چند بلک لینگ وبلاگ اهمیت بالاتری دارد پس کیفیت  از نظر سئو حائز اهمیت است .

همچنین دامنه وب سایت ، نوع سایت و همچنین تعداد مخاطبان برامتیاز دهی تاثیر فراوانی دارد.

بک لینک خوب ؟

بک لینک هایی که با عباراتی متربط با سایت شما توسط سایت مبدا برای سایت شما ایجاد می شوند طبیعی و خوب هستند .

بک لینک مضر ؟

بک لینک هایی که از سایت های غیر مرتبط با تعداد بازدید بالا یا سایت هایی که اسپم هستند گرفته شود بک  مضر می باشند این بک لینک ها ممکن است باعث پنالتی شدن و اسپم شدن وب سایت شما گردد .

بک لینک چیست ؟

استراتژی مهم در تاثیر گذاری بک لینک بر وب سایت :

۱- مخاطب خود را بشناسید :

برا افزایش تعداد مخاطبان خود باید بدانید مخاطبان شما چه کسانی هستند و به دنبال چه چیزی می گردند . این کار باعث بالا رفتن تعداد خاطبان و تعداد بازدید می شود .

۲- وب سایت های مورد علاقه مخاطب را شناسایی کنید :

با شناسایی مخاطب می توانید سایت های مورد علاقه مخاطب خود را پیدا کنید و لینک سایت خود را داخل آن ها قرار دهید .

۳- محتوای مناسب بنویسد :

برای معرفی محصولات و خدمات خود از محتوای مناسب درون سایت استفاده کنید . کالا و خدمات خود را به صورت کامل و کاربردی شرح دهید .

۴- استفاده از شبکه های اجتماعی :

بک لینک های شبکه های اجتماعی به دو صورت اسپم و غیر اسپم هستند . در روش اسپم شما شما صفحاتی نامرتبط و پر ازتبلیغات ایجاد می کنید اما در روش غیر اسپم محتوای مناسب با صفحات خودرا ایجاد می نمایید و با هماهنگی مدیر وب سایت مبدا اطلاعات خود را درون آن قرار می دهید . روش غیر اسپم باعث ایجاد مشتری دائمی برای وب سایت شما می شود .