انکر تکست عناصری در متن محتوا شما هستند که که به لینک هایی از صفحات خود سایت مبدا یا سایت های دیگر اشاره می کند . انکر تکست ها می تواند متن ، عکس و .. باشد . مثلا در جمله بک لینک چیست ؟ ، بک لینک یک انکر تکست است که به صفحه لینک داده شده است . انکرتکست ها در دو نوع داخلی و خارجی می باشند . انکرتکست های داخلی به همان صفحات سایت مبدا لینک داده می شوند و انکرتکست های خارجی به صفحات سایت های دیگر . هنگامی که شما سایت را به صفحات دیگر لینک می دهید باید مطمئن باشید که محتوای آن صفحات با کلمه یا جمله شما مرتبط باشد .
انکرتکست ها به طور مستقیم و غیر مستقیم نقش بسیار مهمی در رتبه بندی یک سایت در موتورهای جستجو دارند . استفاده درست از انکرتسکت ها باعث بالارفتن رتبه سایت شما می شود . اما اگر به صورت درست از ان ها استفاده نشود تاثیر منفی بر وب سایت شما می گذارد .

انکرتکست ها انواع گوناگونی دارد که در زیر به برخی از آن ها اشاره می کنیم .

انکرتکست چیست ؟

انکرتکست چیست ؟

انکرتکست عمومی :

انکرتکست های عمومی یکی از انواع انکرتکست ها هستند که برای لینک دادن از متن هایی مانند اینجا را کلیک کنید ، برای ادامه مطلب اینجا را بخوانید و غیره استفاده می کند و کاربر را به مقالات قدیمی شما لینک می دهد . استفاده از این روش ها در زمان های قدیم رایج بود اما امروزه با تغییر الگوریتم های گوگل استفاده از این روش منسوخ شده است و تاثیر منفی در رتبه سایت شما می گذارد .

برخی از انکرتکست های قدیمی عبارتند از :

اینجا کلیک کنید ، برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید ، بیشتر بخوانید ، درباره نویسنده و …

انکرتکست برند:

در این نوع از انکرتکست ها لینک بر روی نام تجاری و برند سایت قرار داده می شود . مثلا کلمه کلیک وب را لینک می دهیم . ما با این کار یک انکر تکست برند ایجاد کرده ایم . استفاده از این انکرتکست ها محدودیت و خطری برای سئو ندارد .فقط در مواقعی که نام تجاری با کلمه کلیدی یکسان است از این کار پرهیز کنید .

انکرتکستnaked

اگر URL را بدون هیچ متنی بیاوریم از انکرتکست NAKED استفاده کرده ایم . مثلا اینجا ما URL ، clickweb.ir را در متن استفاده کرده ایم. clickweb.ir یک انکرتکست NAKED می باشد .

انکرتکست نام برند با کلمه کلیدی :

نوع دیگری از انکرتکست ها استفاده از نام برند به همراه کلمه می باشد . مثلا اگر کلمه کلیدی سئو باشد و نام برند CLICKWEB عبارت افزایش رتبه سئو در CLICKWEB یک انکر تسکت از نوع برند با نام تجاری می باشد .

انکرتکست چیست ؟

انکرتکست چیست ؟

انکر تکست عکس :

گذاشتن عکس  محتوای مقاله و متن شما باعث گیرایی بیشتر کاربران می شود . اما برای این که گوگل محتوای تصویر شما را شناسایی کند باید تگ alt را در تصاویر رعایت نمایید . که این تگ alt به عنوان انکر تکست شناسایی می شود .

انکرتکست LSI :

در این نوع از انکر تکست ها از کلماتی مترادف با کلمه کلیدی استفاده می شود . مثلا اگر سئو کلمه کلیدی شما باشد کلماتی مانند سئو کلاه سفید ، سئو منفی این کلمات انکرتکست هایی هم معنی و مترادف با کلمات کلیدی شما هستند . مزیت این انکرتکست ها این است که این کلمات با کلماتی که کاربران سرچ می کنند شباهت زیادی دارد .

انکر تکست PARTIAT MATCH :

انکر تکست جزئی هنگامی است که کلمه کلیدی و هدف شما جزئی از متنی که لینک داده می شود باشد . مثلا در عبارت سئو پیشرفته چون سئو کلمه کلیدی می باشد ما یک انکرتسکت نسبی داریم .

نوع استفاده از این انکرتسکت ها اهمیت بسیار زیادی در صعود و سقوط رتبه وب سایت شما دارد . برای استفاده از این انکرتکست ها قائده مشخصی وجود ندارد . اما به شما پیشنهاد می کنیم که بیشتر از انکر تکست های LSI استفاده نمایید . در این مقاله به بررسی انکرتکست و انواع آن پرداختیم .