طبق  صحبت هایی که در مقاله سئو چیست انجام دادیم  باید تمام اصول و پارامترهای وب سایت را کاملا رعایت کنیم تا سئو سایت به صورت اصولی پیش برود . همانطور که گفتیم سئو سایت شامل چند بخش است :

۱٫ سئو داخلی سایت

۲٫ سئو خارجی

در سئو داخلی باید موارد کدی یا تگ ها را رعایت میکردیم  و عنوان ها و توضیحات ، سئو عکس ها ، و سرعت وب سایت و موارد دیگر.

یکی از موارد خیلی مهم در سئو داخلی انتخاب کلمات کلیدی مناسب و خوب هست که شما باید با توجه به فعالیت هایی که دارید ببینید روی چه محصول هایی فعالیت دارید ، در نهایت شما باید دنبال کلمات کلیدی باشید که افراد برای خرید یا اطلاعات گرفتن درباره محصول شما جستجو میکنند . نکته مهم اینجاست باید به موارد مهمی دقت کنید ، شاید کلمه مورد نظر شما بصورت کاملا عامیانه جستجو می شود و یا شاید هم با پسوند و پبشوند خاصی . برای اینکه بتوانیم کلمات کلیدی انتخاب کنیم که موثر باشد و زمان روی کلماتی که جستجو نمی شوند نگذاریم ابزار هایی وجود دارد که را برای شما آسان می کند و شما میتوانید به نتایج مثبتی در این راستا برسید .

انتخاب کلمه کلیدی

جدول اکسل کلمات کلیدی

شما باید اول یک فایل اکسل ایجاد کنید و هر کلمه ای که به ذهن شما می رسد را داخل فایل بنویسید و در مرحله بعد هر آماری از این کلمات بدست می آورید را داخل فایل و جلو هر کلمه بنویسید تا بتوانید کلمات کلیدی مناسب را بین کلمات دیگر پیدا کنید .

کلمات کلیدی پیشنهاد گوگل

در مرحله بعد شما به غیر از کلماتی که خودتان داخل فایل نوشتید به قسمت جستجو گوگل بروید و کلمات مختلف را در زمینه شغل خودتان با شروع های متفاوت کلمات بنویسید تا ببینید گوگل چه پیشنهاد هایی به شما ارائه می دهد . مثلا شما کلمه سئو را که بنویسید گوگل پیشنهاد های به شما میدهد مثلا سئو سایت ، سئو وب سایت ، سئو مناسب سایت ، سئو تضمینی سایت و شاید موارد دیگر . بعد به یک کلمه دیگر تست میکنید مثلا طراحی ، طراحی سایت ، طراحی دیزاین ، طراحی داخلی و…. حالا شما باید از بین این کلمات ، موارد که به شما مربوط می شود را داخل فایل قرار دهید تا بتوانید اطلاعات بیشتری در این مورد این کلمات کلیدی بدست بیاورید .

بررسی کلمات کلیدی با google terend

شما با استفاده از این ابزار میتوانید کلمات کلیدی خودتان بررسی کنید و مقایسه کنید ببنید روند جستجو این کلمات به چه شکل است و در بازه های مختلف این کلمات توسط افراد به چه صورت جستجو شده است و شما میتوانید ۵ کلمه را با هم مقایسه کنید و نتایجی بدست آورید . این ابزار بیشتر روند جستجو را نمایش می دهد و و تعداد جستجو ها را خیر . با استفاده از گوگل پلنر میتوانید تعداد دقیق تری بدست آورید .

انتخاب کلمه کلیدی در سئو

انتخاب کلمات کلیدی با گوگل پلنر

یکی از مهمترین ابزار ها در انتخاب کلمات ابزار گوگل پلنر می باشد که شما باید کلماتی را که داخل فایل قرار داده بودید را در این قسمت ابزار سایت قرار دهید و ببینید روند و تعداد جستجو ها به چه صورت بوده است . البته در این قسمت باید با وی پی ان یا فیلتر شکن وارد شوید . ضمنا شما برای استفاده از ادورز یا همان تبلیغات گوگل از این ابزار برای تحلیل و بررسی می توانید استفاده کنید . مثلا شما کلمه آموزش بازاریابی را داخل ابزار قرار می دهید و به شما نمایش میدهد که ۳۰۰ بار در ماه جستجو می شود و یا آموزش سئو سایت ۲۰۰ بار ، حالا شما باید کلمات مختلف خودتان بررسی کنید و با توجه به آمار های قبل به لیست نهایی برسید و شروع کنید به سئو وب سایت خودتان بکنید .

در این مقاله سعی شد تا شما را با یکی از مهم ترین موارد تاثیر گذار بر سئو سایت یعنی انتخاب کلمه کلیدی مناسب در سئو  آشنا کنیم و توضیحاتی در مورد ابزارها و روش های موثر در انتخاب کلمه کلیدی ارائه کردیم .